środa, 13 kwietnia 2011

kwiatki, bratki i stokrotki...........


Pomimo zimna, u nas dziś siedem stopni, posadziłam pierwsze bratki. Lubię bratki w surowych glinianych lub wiklinowych donicach. W ogrodzie kwitną przylaszczki, resztki krokusów. Po ubiegłorocznej powodzi wyginęły mi krokusy, tulipany. Tak że w tym roku mój wiosenny ogródek jest bardzo mizerny. Jesienią trzeba będzie dokupić cebulek.Stokrotki wyniosłam na balkon, dokupiłam miniaturową konewkę. Trochę kiczowato ale taki dziecięcy ten kicz. Z resztek obciętych gałązek wierzby uwiłam wianuszek.
Skulona, ubrana w brązowy polar ustawiałam doniczki a wychodząca w tym czasie wnusia z domu woła do mojej córki "chodźmy szybko do domu bo u babci jest niedźwiedź."

Życzę ciepełka i słoneczka na te pracowite przedświąteczne dni.
6 komentarzy:

 1. Krysiu,piękne bratki:)moje już na balkonie przetrwały pierwsze przymrozki:))tak,że się trochę uodporniły:))))tak się bardzo zastanawiałam nad kolorem bo były właśnie takie niebieskie i wrzosowe:)wygrały wrzosowe,bo potem dojdzie do nich róż innych kwiatów:)))ale te niebieskie są cudne:)))pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Krysiu bardzo dziękuję za odwiedziny i miły komentarz. Co do Twojego pytania to muszę Ci powiedzieć że powodów może być wiele że nie chcą cebulowe kwitnąć.Po pierwsze nie lubią bardzo zbitej ziemi i koniecznie jak jest mokrawo to drenaż trzeba zrobić.Drugim powodem może być to że ziemia już jest bez składników pokarmowych i można spróbować je przesadzić w dobrą ziemie z dodatkiem kompostu lub nawozu organicznego. Albo jeszcze spróbuj teraz podlać je z roztworem nawozu. Boooo jeśli bulwa ie zmagazynuje odpowiedniej ilości składników pokarmowych to raczej nikłe nadzieje na kwiat w następnym roku. Myślę że choć trochę pomogłam;-)
  całuję

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też uwielbiam bratki... twoje widzę już posadzone i ślicznie wyglądają w tych koszach...mnie jeszcze odstrasza pogoda :)
  Pozdrawiam i życzę samych ciepłych dni

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje też przetrwały...piękne kwiaty i śliczne bratki...o tej porze roku moje ulubione...pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie też zimno.Wyszłam wczoraj na działkę ,żeby troche poplewić i uciekłam szybciutko do domu...
  Bratki są śliczne!!

  OdpowiedzUsuń
 6. OBFITYCH ŁASK I BŁOGOSŁAWIEŃSTW
  OD CHRYSTUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO
  ORAZ PEŁNYCH SPOKOJU ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, SPĘDZONYCH W RODZINNEJ, CIEPŁEJ ATMOSFERZE,
  Z RADOSNYM ALLELUJA !!!
  życzę Tobie i Twojej rodzinie

  OdpowiedzUsuń