sobota, 8 sierpnia 2015

Ziołowy ogródek na balkonie.

Afrykański skwar nie zdążył jeszcze wszystkiego zasuszyć. Na dowód tego pokazuję mój balkonowy ziołowy ogródek . Zioła ustawione  na podeście-drabince zrobionej ze starych desek w ubiegłym roku przez mojego małżonka. Boczne krawędzie w tym roku zaolejowałam, a półki zostały pomalowane. Jak skończą się upały deski na półkach zeszlifuję aby uwidocznić słoje i też wetrę w nie olej a może zostawię takie. Zobaczymy. Na samym dole drabinki stoją "gumiaki" (gumowe kalosze) i proszą o deszcz, i ja też. Tylko nie nawałnicę i trąbę powietrzną. Bo właśnie kilka dni temu trąba przeszła około 15 km od nas a nawałnica z gradem 2 km od nas. Chciałam Wam jeszcze pokazać dwa piękne krzemienie jakie znalazłam niedawno. Jeden czarny, a drugi to krzemień pasiasty. W naszej okolicy ciągle można znaleźć jeszcze ładne okazy krzemienia, bo kilka kilometrów od nas znajdują się Krzemionki słynące z neolitycznej kopalni krzemienia. Krzemienie  zawiozę  do obróbki do Sandomierza. Krzemienie ułożyłam na najwyższej półce obok glinianego dzbana.  To tyle dzisiaj. Ciąg dalszy jutro. 
Pozdrawiam  wszystkich i dzięki za wizyty. 


10 komentarzy:

 1. Ładny ten kącik ziołowy,a biały kolor nadaje temu miejscu szczególny klimat uporządkowania.Te upały są bardzo męczące i właśnie jest obawa czy znowu nie przetoczy się jakaś nawałnica niszcząca( u nas taka miała miejsce 19 lipca) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Krzemienie mają imponującą wielkość, a zmiana klimatu przyniosła nam zupełnie nowe zjawiska pogodowe. Pozdrawiam.;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały ziołowy kącik :) Uwielbiam świeże zioła, ale jakoś ich mniej u mnie w tym roku, niż zwykle. Schodkowa półka świetnie zdaje egzamin i ślicznie wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie i smacznie u Ciebie☺

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie wszystko wygląda :))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny masz ogródek ziołowy!!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Prześliczny biały taras i fajny stworzyłaś zakątek ziołowy :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie ziołowe kąciki kojarzą mi się z letnią atmosferą.
  Są częścią lata. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajny ogródek! Bardzo ładnie rosną Twoje ziółka, moje niestety pousychały na słońcu. A krzemienie znalazłaś piękne, bardzo duże!

  Miłego dnia, Ania.

  OdpowiedzUsuń