niedziela, 30 stycznia 2011

Jak dobrze być dzieckiem

Przyjechała do nas wnuczka i przywiozła nam zrobione przez siebie prezenty. Była bardzo dumna, że jej się wszystko udało, no i my też.
W styczniu był też u nas drugi trzyletni wnuczek mieszkający w Gdyni. Spacerując po południu ze swoją mamą zauważył mgłę i mówi do mamy chodźmy nad morze pospacerować. Monika odpowiada - tu nie ma morza. Szymek zdziwiony pyta; nie ma morza? Snuje swoją myśl dalej; to jak mój tata wróci. Jego tata, a mój syn jest w marynarce wojennej i wypłynął w rejs. Po chwili idąc dalej zauważył dużą kałużę. Szymek z radością woła  wróci tata , jest woda. To tylko fragment dziecięcej mądrości pojmowania tak zawiłego świata.

Chciałam Wam jeszcze pokazać dziecięcy komplet porcelany z Ćmielowa na jakim jadła moja córka. To była nieduża seria, z trudem zdobyta. Mimo, że była używana przez dziecko nie stłukła się. Podarujemy ją naszej wnuczce, jako pamiątkę po swojej mamie.
9 komentarzy:

 1. Ale masz kochane wnuki:)))Mały ,świetny.Skąd u takiego malca taka dedukcja:)))Słodkie prezenty wykonane łapkami wnusi:)Ja przechowuję jeszcze rysunki moich córek,laurki od nich i listy pisane z kolonii:)))Jak je czasem wyjmuję ,to się tak uśmiejemy:)))pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzieci są cudowne...a Ty dostałaś cudowne prezenty.
  Komplet porcelany, to wspaniały i cenny dar dla wnusi
  *Pozdrawiam*

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaki śliczny ten porcelanowy komplecik!!!
  Jaka pamiątka.
  Mądrala mały z Szymka.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj oj wspaniały podarunek szykujesz dla wnuczki :) uwielbiam takie prezenty, mam mnóstwo rodzinnych pamiątek i traktuję je jako "relikwie" ;)

  Dziękuję za odwiedziny. Mieszkam w Muszynie. Piwniczna bliziutko. Czasami wybieramy się na zwiedzanie okolic w tamte regiony.
  Góry kocham ale czasami męczy mnie ten surowy klimat i ciężkie warunki. Mój chłop się tu wychował, ja dopiero mieszkam w Muszynie 2 lata.

  pozdrawiam serdecznie i zabieram się za oglądanie/czytanie Twojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowne obrazki :))) Radujesz moje serce tym kompletem porcelany. Mam wielką słabość do takich rzeczy. Sama kolekcjonuję starą porcelanę. Wiele filiżanek odziedziczyłam nawet po mojej prababci! Piękny i nostalgiczny podarunek szykujesz dla wnuczki :) Wszystkiego dobrego! Zapraszam do siebie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak, tak ! Zgadzam się z poprzedniczkami, kochane
  wnuki, a i komplet dziecięcy piękny no i polski, a nie chiński. Pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 7. Pamiętam ten krasnalowy zestaw porcelanowy.
  Dobra porcelana i estetyczne wykonanie.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Krysiu:)
  Proszę Cię o kontakt mailowy ( zamieszczony na moim )blogu to postaram się przesłać Ci wzór monogramu z K;
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 9. ale bomba ten komplet ćmielowski wspaniały

  OdpowiedzUsuń