niedziela, 21 sierpnia 2011

Zioła i nie tylko

Nie zaglądałam ostatnio do Was, bo u mnie świeciło słońce. Lato sobie o nas przypomniało tylko nie wiem na jak długo. Dlatego spędzamy czas w ogródku. Zebrałam porcję ziół do ususzenia i właśnie tu jest dla zaglądających zagadka. Proszę odpowiedzieć jakie to zioła. Czas do 4 września.  Nagrodą będą szyte przeze mnie "durnostrojki" a jakie to pokażę w następnym poście. Mam w ogrodzie maleńką wiejską część, brakuje mi do niej glinianych garnków na płocie.   Mam nadzieję, że słońce wróci na dłużej bo zakwitł u nas hiacynt. Zostawiłam cebulę po przekwitnięciu pod krzakiem żeby zaschła a ona nam zakwitła. Wrzucam zdjęcie z datą dla niedowiarków.
4 komentarze:

 1. Zioła to tymianek,rozmaryn,mięta,lubczyk,majeranek i oregano:)chyba wszystkie:)nie do końca jestem pewna czy to mięta czy melisa ale ma odwrócone listki:))))pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Zioła to to co bardzo lubie ale nie mam gdzie sadzić więc tylko kupuje i nie suszę ale mrożę....Bożenka się zna i chyba ma racje, bo ja nie bardzo....pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 3. No tak, od dołu idąc to; lubczyk, rozmaryn zawsze mylące mi się tymianek i majeranek, chyba melisa, i oregano. Nie wiem czy wszystkie wymieniłam, ale akurat te mam też u siebie i rozpoznaję. Śliczny wianuszek. Pozdrawiam cieplutko. Ania:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana,pytałas o słoiczki! Dotarły całe i zdrowe! Pisałam Ci na maila,widocznie nie dotarł..Dziękuję!! Mam nadzieję,że będę mogła Ci się jakoś odwdzięczyć.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń